Aktuali informacija DUK
Aktuali informacija DUK

Pasibaigus šildymo sezonui specialistai rekomenduoja nedelsti ir kviečia daugiabučių namų gyventojus gerinti savo gyvenamųjų pastatų bei šildymo sistemų būklę. Pasirūpinus svarbiausiais darbais būsite tikri, kad atėjus naujam šildymo sezonui neteks jaudintis dėl gerokai padidėjusių šildymo sąskaitų. Trumpą svarbiausių darbų atmintinę pateikia bei patarimais dalijasi „Mano Būsto priežiūros“ direktorius Julius Žilinskas.


Kokiais darbais vertėtų pasirūpinti pasibaigus šildymo sezonui?

Šildymo sistemos ir radiatoriai
Dar pavasarį, netrukus po to, kai butuose nustoja šilti radiatoriai, vertėtų pradėti pasiruošimą sekančiam šildymo sezonui. Daugiabučių namų gyventojai turėtų nepamiršti, kad jie turi galimybę kartu su savo pastatus prižiūrinčia įmone rūpintis pastatų priežiūra ir kartu inicijuoti namo ir šildymo sistemos naujinimo darbus:
  • diegti šilumą taupančius sprendimus
  • tvarkyti ir tinkamai prižiūrėti pastatuose esančius šilumos punktus, juos automatizuoti
  • tinkamai subalansuoti šildymo ir karšto vandens sistemas
  • pasikeisti radiatorius
Vandentiekio sistemos
Taip pat nepamirškite laiku pasirūpinti:
  • vamzdynų atnaujinimu vonios ir WC zonoje
  • vamzdynų atnaujinimu virtuvės zonoje
  • prie vandentiekio sistemų prijungtų prietaisų (pvz. vandens skaitiklių) bei technikos (pvz. skalbimo mašinų) tinkamų prijungimu bei veikimu
Langai, dūrys ir fasadas
Artėjant naujam šildymo sezonui taip pat svarbu pasirūpinti langų ir durų sandarinimo bendro naudojimo patalpose darbais, stogo šiltinimu ir remontu, fasado ar laiptinės dažymu bei kitais svarbiais darbais.

Kodėl gyventojams naudingas šilumos punkto automatizavimas?

Vienas iš efektyvių ir šiandien sulaukiančių daug dėmesio būdu taupyti šilumos energiją ir sumažinti šildymo sąskaitas – šilumos punkto automatizavimas. Norint pasiekti efektyviausią rezultatą – punkto modernizaciją reikėtų derinti kartu su šildymo sistemos balansavimu. Automatizavimas padeda taupyti šilumą t.y. į namą paduodama tik tiek šilumos, kiek reikia – priklausomai nuo oro temperatūros lauke. Tokiu būdu patalpos niekada neperšildamos. Toks sprendimas padeda sutaupyti apie 10% šilumos energijos.

Galime išskirti keletą pagrindinių modernizuoto šilumos punkto privalumų:

  1. Automatiškai reguliuojama tiekiamo termofikato temperatūra į šildymo sistemą, priklausomai nuo lauko temperatūros;
  2. Automatika gali išjungti šilumos tiekimą lauke pasiekus nustatytą temperatūrą (pvz. 10C);
  3. Galime nustatyti diena/naktis rėžimus (t.y. naktį pažeminti temperatūrą, o dieną pakelti).

Galvojantiems apie šilumos punkto automatizavimą, vertėtų suskubti. Tokie darbai užtrunka, o juos atlikti būtina iki žiemos sezono pradžios. Kreipkitės Jums patogiausiu būdu:

Susisiekę su mumis per eBŪSTAS app/web
Klientų aptarnavimo centro telefonu 870055966